S respektem k Božímu symbolu představuje Trůn Boží Moudrosti – obraz církve i věřícího člověka, který může dojít spásy a nalézt sám sebe pouze skrze dar lásky a milosti. Maria je obrazem lidstva, které žije v očekávání. Tento obraz je pro nás stále důležitější, zejména když se ocitáme v nebezpečí, že se tohoto očekávání vzdáme a obrátíme se výhradně k činnosti, která – jakkoli nezbytná – nikdy nenaplní prázdnotu v lidském nitru. Pouze absolutní láska dává člověku smysl, spásu a vše, co je pro život skutečně podstatné.
Tvář Královny vyzařuje důstojnost. Její mírný úsměv je určen nám, zatímco jemný výsměch patří Zlu, které už nad ní nemá žádnou moc.
Ústředním motivem je Král všehomíra – dítě Ježíš Kristus s otevřeným bokem. Jako Král je zároveň služebníkem a jako Boží služebník je Králem. Výraz „pais“, jímž je označován Boží Služebník, může znamenat i dítě. Otevřený bok symbolizuje stále otevřené dveře: „Já jsem dveře. Kdo vejde skrze mě, bude zachráněn.“ (Jan 10,9)
Kolem Beránka se soustřeďuje kosmická liturgie – chvála, kterou mu vzdává celý vesmír (Zj 5). Rozepjaté ruce Krista symbolizují kříž a zároveň objímají celý svět: „A já, až budu ze země vyvýšen, potáhnu všechny k sobě.“ (Jan 12,32) V něm se lidstvo dotýká své budoucnosti, samého Boha. Jeho rozepjaté ruce nabízejí sjednocení, vedoucí k naplnění smyslu lidské existence.
Poselství díla je nesmírně radostné – vítězství je dokonáno. Je pouze na nás, zda se touto Cestou vydáme.